Plan dietetyczny dla par

Plan dietetyczny dla par
0
(0)

Plan dietetyczny dla par jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą wprowadzić zmiany w swoim sposobie odżywiania wspólnie z najbliższymi. To propozycja nie tylko dla zakochanych; sprawdza się dobrze w duetach matka i córka, współlokatorzy, przyjaciele czy nawet koledzy z pracy. Dzięki pewnym elementom wzajemnej motywacji pozwala dojść do celów dietetycznych, które niekoniecznie muszą być takie same. Sprawdź, dlaczego to podejście do zmiany sposobu odżywiania sprawdza się doskonale.

Spis treści
Na czym to polega?
Zalety zastosowania
Dla kogo sprawdzi się najlepiej?

Na czym polega plan dietetyczny dla par?

Plan dietetyczny dla par w mojej ofercie jest kompleksowym rozwiązaniem dla dwojga, które pozwala na zmianę nawyków żywieniowych i osiągnięcie założonych celów dietetycznych. Niekoniecznie musi on wiązać się z redukcją wagi, często moi pacjenci decydują się na wsparcie we wprowadzeniu rozsądnego, zdrowego jadłospisu w codziennym życiu. Może on pomóc w poprawie stanu zdrowia, usunięciu dolegliwości związanych z nieprawidłowym odżywianiem i przezwyciężeniu wielu innych problemów mogących mieć związek z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi.

Pierwsza darmowa konsultacja – poznajmy się

Nie jesteś pewien, czy to rozwiązanie będzie dobre dla Ciebie? A może po prostu chcesz wiedzieć więcej, zanim z osobą mającą Ci towarzyszyć podejmiecie decyzję? Pierwsza konsultacja dietetyczna jest darmowa. Porozmawiam z Wami o Waszym trybie życia, sposobie odżywiania, a także stanie zdrowia. Otrzymacie również dość szczegółowy wywiad żywieniowy, dzięki któremu poznam Wasze preferencje oraz będę mogła stworzyć jadłospis dopasowany do indywidualnego zapotrzebowania każdego z Was. Pierwsze spotkanie to także omówienie celów, co chcecie osiągnąć, korzystając z moich porad.

Jadłospis i indywidualny plan żywieniowy

Kiedy dostarczycie mi już komplet informacji, mogę przygotować dla Was wspólny jadłospis. W zależności od wyboru będzie on zawierał propozycje na 7 lub 14 dni. Każdy z nich można powtarzać trzykrotnie, co daje trzy albo sześć tygodni zdrowego odżywiania. Każda z osób w parze otrzymuje indywidualny plan żywieniowy, o dostosowanych wartościach odżywczych, kaloryczności. Jadłospisy jednak są do siebie podobne pod kątem obiadów i kolacji, a często także innych posiłków. Możesz oszczędzić czas, a przy okazji nie zazdrościsz drugiej osobie posiłku, będąc na diecie. Plan żywieniowy zawiera także wskazówki, polecane produkty, zamienniki czy tabelę do kontroli postępów.

Bądź ze mną w stałym kontakcie

Wiem, jak ważne jest wsparcie przy diecie i wprowadzaniu często dość dużych zmian w żywieniu. W planie żywieniowym dla dwojga możecie wspierać się nawzajem – to okazuje się także doskonałym motywatorem. Jednak to ja zapewniam Ci w trakcie współpracy możliwość praktycznie stałego kontaktu. Masz pytania, wątpliwości, chcesz uzyskać pomoc? Napisz e-mail, zadzwoń albo odwiedź mojego Facebooka – wybierz formę porozumiewania się, która najbardziej Ci pasuje. Udzielę profesjonalnej odpowiedzi najszybciej, jak będzie to możliwe.

Zdrowe kanapki

Zalety stosowania planu dietetycznego dla par

Plan dietetyczny dla par wiąże się z szeregiem zalet, które w wielu przypadkach są nie do przecenienia. Niemal zawsze wspólne działanie z bliską osobą na drodze do podobnego celu pozwala na wzajemną motywację na każdym kroku. Dieta w parze jest również dużą oszczędnością czasu oraz pieniędzy, w wielu dziedzinach – od kosztów ułożenia diety, poprzez zakupy, gotowanie, zmianę wspólnych nawyków. W przypadku diety odchudzającej wychodzenie ze ścisłego jadłospisu będzie o wiele prostsze, gdy w domu będziesz miał sprzymierzeńca, osobę przechodzącą przez te same dylematy.

Wspólne działania w drodze do celu

Kiedy wspólnie z drugą osobą wyznaczacie cele i realizujecie je poprzez wdrażanie diety, ograniczacie ryzyko niezdrowych pokus. Mieszkacie razem, a Waszą bolączką było podjadanie przed TV? Teraz będziecie lepiej pilnować tego, co znajdzie się na Waszym talerzu. Macie szanse na ciekawsze spędzanie wspólnego czasu, przyrządzając zdrowe potrawy, szukając najlepszych produktów do ich przygotowania. Możecie razem robić zakupy najzdrowszych produktów, omijając kaloryczne słodkości i przekąski. Dodatkowo zwykle w dietę wkrada się element zdrowej realizacji, oczywiście na rozsądnych zasadach.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Decydując się na plan żywieniowy dla pary, już na pierwszym etapie oszczędzacie, bo uzyskujecie rabat na drugi jadłospis. Ponadto, nie musicie osobno umawiać się na wizyty u dietetyka. Robicie również wspólne zakupy w dużej mierze tych samych produktów, zatem mniej jedzenia się marnuje. Gotujecie zwykle te same potrawy, mogą różnić się one porcjami, zatem kiedy oboje jesteście na diecie, nie ma konieczności przygotowywania dodatkowych klasycznych i zwykle kalorycznych dań dla drugiej osoby.

Stabilizacja wagi i wychodzenie z diety

Stosując plany żywieniowe, zakładacie ze mną ustalone cele. Po określonym czasie weryfikujemy je i mogę stworzyć dla Was kolejny plan. Jeżeli kontynuujemy współpracę, przygotowuję dla Was kolejny jadłospis, uwzględniający również zmiany, jakie z pewnością zaszły w Waszym organizmie przez ten czas. W przypadku redukcji wagi i osiągnięcia tej docelowej kolejnym etapem będzie stabilizacja wagi. Dzięki moim wskazówkom możesz dowiedzieć się, jak uniknąć efektu jo-jo, które nawyki żywieniowe nabyte w trakcie diety warto pielęgnować. Możesz również nawet po zakończeniu współpracy skontaktować się ze mną, jeżeli chcesz uzyskać pomoc w zakresie dalszego zdrowego odżywiania na co dzień.

Plan dietetyczny dla par – dla kogo będzie najlepszy?

Bez wątpienia w momencie opracowywania planu dietetycznego dla par biorę pod uwagę przede wszystkim komfort przygotowywania posiłków, wspólne gotowanie czy zakupy. Dlatego to rozwiązanie sprawdza się najlepiej dla osób, które mieszkają razem, gotują, spożywają przyrządzone dania – jednym słowem: spędzają ze sobą sporą część czasu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dietę dla dwojga wykupić razem z przyjaciółką, znajomym czy rodzicem. Zyskujecie indywidualne jadłospisy bazujące na tych samych produktach w korzystniejszej cenie i wspólne, czasami nawet zdalne dążenie do celu.

Razem skuteczniej w założeniach dietetycznych

Dieta przygotowana dla par może być bardziej skuteczna dzięki wzajemnej motywacji, wspólnej zmianie przyzwyczajeń żywieniowych. Dlatego, jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu razem z kimś bliskim, zależy Ci na zdrowym odżywianiu albo utracie zbędnych kilogramów, to rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Wspólne “pilnowanie się”, nawet w formie online, pomaga szybciej osiągnąć założenia diety i w nich wytrwać. Być może zachęcając bliską osobę do odchudzania razem z Tobą, odmienisz jej życie i pomożesz ruszyć z miejsca, wprowadzić pozytywne zmiany.

Dieta dla dwojga jest odpowiedzią na współczesne potrzeby dietetyczne moich klientów. Skorzystaj z propozycji, dzięki której osiągnięcie wspólnych celów dietetycznych będzie jeszcze prostsze. Sprawdź pełną ofertę lub skontaktuj się ze mną, by omówić szczegóły naszej współpracy. Zapraszam, razem ze mną ugryź zdrowie jeszcze dziś!

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy