Dieta personalna. Z myślą o Twoich potrzebach

Dieta personalna
0
(0)

Dieta personalna jest bardzo dobrym sposobem na wprowadzenie zmian w życiu. Może wiesz, że Twój sposób odżywiania nie jest do końca właściwy, ale nie potrafisz poradzić sobie z dobraniem najlepszej diety? A może próbujesz wielu różnych gotowych diet i żadna z nich nie odpowiada Ci w pełni, dlatego prędzej czy później z niej rezygnujesz? Bez względu na Twoją motywację sprawdź, czym dokładnie jest jadłospis dostosowany do indywidualnych potrzeb i dlaczego naprawdę warto w niego zainwestować.

Spis treści
Indywidualna współpraca z dietetykiem
Jadłospisy dla osób zmagających się z Hashimoto
Spróbuj online!

Współczesna dieta spersonalizowana. Dlaczego warto postawić na indywidualną pracę z dietetykiem?

Dobra dieta spersonalizowana może być świetnym sposobem na poradzenie sobie z problemami związanymi ze sposobem odżywiania się. Dbanie o właściwą dietę wpajane jest od najmłodszych lat. Jednak wzorce i osiągnięcia nauki w dziedzinie dietetyki podlegają dynamicznym zmianom. Każda osoba ma nieco inne przyzwyczajenia dietetyczne, różni się także preferencjami smakowymi oraz stylem życia. Dlatego też układane dla wszystkich diety odchudzające, odżywcze czy wspomagające w leczeniu schorzeń nie mogą sprawdzić się bez modyfikacji.

Pozwól mi poznać Twoje przyzwyczajenia

Kluczem do sukcesu w stosowaniu diety jest jej dopasowanie do osoby. Jeżeli chcesz, aby dieta była w pełni spersonalizowana, musisz opowiedzieć o swoich nawykach żywieniowych, a także tych związanych z aktywnością fizyczną i stylem życia. Nie bez znaczenia jest także Twój stan zdrowia – aktualne wyniki badań, przyjmowane leki, schorzenia, na które cierpiałeś lub nadal cierpisz.

Jadłospis dostosowany indywidualnie do wymagań

Nowa dieta, choć ma zwykle określone zadanie – redukcję wagi czy wsparcie w chorobie, musi być także dobrana odpowiednio do Twoich preferencji oraz stylu życia. Nie sposób z sukcesem wprowadzić w życie diety, której głównymi daniami będą produkty, których nie lubisz. Jest to niewątpliwie droga, która nigdy nie doprowadzi Cię do sukcesu. Być może jednak dobranie właściwych alternatyw o podobnych wartościach odżywczych i działaniu pomoże Ci w osiągnięciu celu, a ponadto dieta może okazać się smaczna i zmienić Twoje nastawienie do zdrowego stylu życia.

Bądźmy w kontakcie – szybka reakcja na problemy i słabości

Stale utrzymywana pozytywna motywacja jest bardzo ważna w zmianie sposobu odżywiania. Wiem jednak, że z czasem od początku diety może ona spadać, a Ty napotkasz zwątpienia i słabsze dni. Okazuje się jednak, że pojedynczy cheat meal nie jest w stanie zniweczyć działania diety, nie powinien też być powodem do zaprzestania pozytywnych działań. Dlatego stawiam na możliwość stałego kontaktu, by w razie wątpliwości, problemów czy spadku motywacji móc Ci szybko pomóc, by zareagować właściwie. Oczywiście wszystko zgodnie z postępami jaki osiągamy w trakcie współpracy. Należy pamiętać, że tzw. oszukany posiłek jest „nagrodą” dla naszego mózgu i może stać się pozytywnym aspektem diety jeśli jest odpowiednio kontrolowany.

Zdrowe warzywa i owoce

Jak może wyglądać dieta personalna dla osób o szczególnych potrzebach, zmagających się z Hashimoto?

Bez względu na to, czy po prostu chcesz się zdrowo odżywiać, czy też interesuje Cię personalna dieta jako wsparcie w walce z Hashimoto, cukrzycą czy też skuteczna redukcja wagi, masz określone potrzeby żywieniowe. Każdy organizm jest inny, ma inne zapotrzebowanie kaloryczne związane z trybem życia, ale także schorzeniami czy nietolerancją określonych składników. Dieta musi uwzględniać wszystkie te aspekty, aby była w stanie pomagać, a nie szkodzić. Należy pamiętać, że dieta działa na każdego inaczej. To, że podczas pierwszego tygodnia nie udało się stracić na wadze kilogramów, nie oznacza, że dietę należy porzucić. Twój organizm może wolniej reagować na zmiany, dlatego też stały kontakt z dietetykiem pozwala zrozumieć mechanizm odchudzania i uspokoić.

Moja wiedza i doświadczenie pozwalają na budowę bezpiecznych jadłospisów

To, co jesz, może mieć bezpośredni wpływ na Twój stan zdrowia. Dlatego korzystanie z diet znalezionych w sieci czy poleconych przez znajomych nie zawsze jest dobrym pomysłem, może być nawet niebezpieczne. Moje wykształcenie potwierdzone doświadczeniem pozwoli mi na takie skomponowanie indywidualnych jadłospisów, by były w pełni bezpieczne, smaczne i zdrowe.

Dlaczego diety-cud zwykle się nie sprawdzają?

Diety układane przez dietetyków w określonych sytuacjach, ale wykorzystywane przez wszystkich nie mogą być dobre dla każdego. Co więcej, ścisłe, restrykcyjne diety o mocno zaburzonych proporcjach poszczególnych składników nie mogą być stosowane przez dłuższy czas, prowadzą najczęściej do problemów zdrowotnych. Nawet jeżeli jakaś dieta odchudzająca czy wspierająca w budowie masy mięśniowej przynosi chwilowe efekty, może się okazać, że jej stosowanie zakończy się efektem jo-jo, zakwaszeniem organizmu czy problemami z układem pokarmowym.

Stopniowe dążenie do celu i nowe nawyki na całe życie

Dieta układana indywidualnie pomoże Ci w osiąganiu celu metodą małych kroków. Zmiany są dobre, ale wprowadzane w zbyt gwałtowny sposób mogą odbić się negatywnie na zdrowiu. Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe powinny być wprowadzone w tempie dostosowanym do możliwości konkretnej osoby. Traktowanie diety jedynie jako czasowego działania, po którym wrócisz w pełni do starego sposobu jedzenia, nie przyniesie Ci efektów na stałe.

Nowoczesna propozycja, czyli dieta personalna online

Współczesność stawia przed Tobą z pewnością wiele wyzwań, na część z nich możesz z pozoru nie mieć czasu. Jednak dieta personalna online to rozwiązanie, dzięki któremu możesz skorzystać ze spersonalizowanych jadłospisów i porad bez konieczności opuszczania domu. Komunikacja z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu niesie za sobą również wiele innych korzyści. Dzięki niej wiele osób decyduje się na pozytywne zmiany w życiu, nawet jeżeli osobista wizyta u dietetyka byłaby dla nich nieosiągalna.

Internet to doskonałe narzędzie współczesnego dietetyka

Moja oferta obejmuje indywidualne doradztwo żywieniowe, edukację i układanie jadłospisów. Dzięki narzędziom, jakie udostępnia współczesna technologia, usługi mogą być dostępne praktycznie w każdym miejscu. Smartfon, komputer czy tablet, z wykorzystaniem prostego oprogramowania, przeglądarki albo komunikatora staje się świetnym narzędziem do komunikacji, weryfikacji postępów, udzielania porad. Być może właśnie Tobie będzie łatwiej w pełni się otworzyć i określić wszystkie potrzeby i trudności z wykorzystaniem tego medium?

Konsultacje online pozwolą Ci się otworzyć

Zmiany w życiu bywają trudne, przełamanie się do działania to pierwszy krok na długiej drodze do celu. By z niej nie zejść, warto, być utrzymywał kontakt z dietetykiem. Porady online, opracowanie planu działania siedząc we własnym fotelu, domu czy ulubionym miejscu z dostępem do Internetu jest prostsze! Bez obaw możesz dzielić się swoimi wątpliwościami i trudnościami związanymi z dietą, a razem znajdziemy rozwiązanie.

Potrzebujesz diety dobrze dopasowanej do Twojego stylu życia albo stanu zdrowia? A może po prostu chcesz nareszcie zmienić coś w swoim sposobie odżywiania i porozmawiać ze specjalistą o tym, jak to osiągnąć? Sprawdź moją ofertę i skorzystaj z diety personalnej, która powinna spełnić wszystkie Twoje potrzeby. Skontaktuj się ze mną jeszcze dziś!

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy