Dietetyk internetowy. Jak wygląda współpraca online?

0
(0)

Dietetyk internetowy staje się coraz częściej wybieraną osobą do pomocy we wprowadzaniu zmian w codziennym odżywianiu. Szereg zalet zdalnych konsultacji, wysokie kompetencje i konkurencyjne ceny pozwalają osobom w różnym wieku na korzystanie z najlepszych usług . Dowiedz się, dlaczego planując zmianę diety, warto korzystać z porad wykwalifikowanego specjalisty, oraz jakimi zaletami cechuje się wybór dietetyka online.

Spis treści:
Na czym polega moja praca?
Komponowanie diety

Na czym polega praca dietetyka internetowego?

Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób działa dietetyk internetowy, skoro tego typu usługi są zwykle świadczone stacjonarnie? Forma zdalnej współpracy wbrew pozorom stwarza dodatkowo inne, najczęściej o wiele szersze możliwości, zachowując przy okazji praktycznie te same zalety, co praca dietetyka w klasycznej formie. W moim przypadku wszystkie działania, jakie podejmuję, wynikają z dobrze ugruntowanej wiedzy, a także wielu doświadczeń zawodowych. Osoba udzielająca porad przez Internet powinna posiadać własną markę, stosowne wykształcenie i umiejętności.

Kompetencje, wykształcenie i doświadczenie to podstawa

Porady dotyczące sposobu odżywiania powinny być dostosowane do konkretnej osoby. To, jakie zapotrzebowanie ma Twój organizm, wynika z jego indywidualnych cech, Twojego stanu zdrowia, trybu życia. W przypadku porad przez Internet musisz zweryfikować, czy udziela ich osoba z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Sprawdź, jak moja wiedza i umiejętności pomagają mi w skutecznej pracy z ludźmi.

Szeroka oferta i ogólne porady czy indywidualne konsultacje?

Podczas poszukiwania rozwiązań w sieci dotyczących diet zapewne kuszą Cię liczne całkowicie darmowe rozwiązania, jak gotowe diety, które mają zdziałać cuda. Znajdujesz liczne porady, a nawet opisy doświadczeń innych użytkowników. Takie rozwiązania nie są złe, ale pamiętaj, że tylko indywidualne konsultacje poprzedzone dobrze przeprowadzonym wywiadem pomogą w dobraniu najlepszych rozwiązań i dopasowaniu diety do Twoich potrzeb.

Młoda kobieta w łóżku

Wykorzystanie nowoczesnych mediów w służbie zdrowia

Porady przez e-mail, komunikator, a może wideorozmowa czy konsultacja telefoniczna – uważam, że każdy sposób jest dobry, jeżeli tylko zapewnia Ci odpowiedni poziom komfortu. Nowoczesne media, włączając w to moją witrynę internetową oraz blog pozwalają na rozszerzenie zakresu usług. Zwiększają możliwość dotarcia do osób, które nie zawsze mogą lub chcą dotrzeć do gabinetu dietetyka.

Jak dietetyk internetowy układa dietę?

Przygotowania jadłospisu przez dietetyka internetowego nie różni się zbytnio od procesu przeprowadzanego w gabinecie stacjonarnym. Gotową dietę z zaleceniami po prostu otrzymujesz w wygodnej, elektronicznej wersji. Co poprzedza ten etap, a gwarantuje dobre dopasowanie nowego sposobu odżywiania do Twoich potrzeb?

Pozwól mi się poznać. Dlaczego wywiad jest tak ważny?

Weryfikacja Twoich nawyków żywieniowych jest podstawą działania. Tylko jeżeli w dokładny, szczegółowy sposób zapoznam się z tym, jak na co dzień się odżywiasz, pozwoli mi na wskazanie odpowiedniej drogi. Równie ważne jest dokładne określenie, jaki jest Twój stan zdrowia, a także przyzwyczajenia, ilość aktywności fizycznej, tryb pracy. W specjalnie przygotowanym wywiadzie znajdziesz wiele pytań, które ułatwią mi dopasowanie jadłospisu pod Twoje preferencje żywieniowe oraz Twój stan zdrowia.

Stwórz swój dzienniczek żywieniowy

Pomocne w określaniu ilości i rodzaju spożywanego pokarmu może być prowadzenie tak zwanego dzienniczka żywieniowego. Jeżeli będziesz zapisywać przez określony czas każdą zjedzoną potrawę i wypity napój, pozwoli to na uzyskanie pełnego obrazu. I tutaj przydatne mogą się okazać współczesne media – możesz robić zdjęcia, kiedy Ci się spieszy, a dopiero później uzupełniać dzienniczek.

Indywidualna dieta czy zmiana żywienia w parach?

Często brakuje motywacji do podjęcia działań mających na celu zmiany żywienia. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego proponuję Ci ciekawe rozwiązanie – dietę dla par. Czy z partnerem, czy z przyjaciółką, siostrą, bratem albo rodzicem – z każdą bliską Ci osobą możesz podjąć wspólne wyzwanie zmiany stylu życia. Wzajemna motywacja, czasami zdrowa konkurencja pomagają w osiąganiu założonych celów.

Wybierz edukację żywieniową, aby lepiej żyć

Wielu ludzi podejmując pewne działania na tyle się na nich skupia, że zapomina właściwie dlaczego to robią. Proponując Ci określoną dietę, układając jadłospis, staram się go w pełni umotywować. Elementy edukacji żywieniowej, które prowadzą do uświadamiania nie tylko jakie kroki należy podejmować, ale również, dlaczego to najlepszy wybór to dobra inwestycja w przyszłość. Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie z gotowym jadłospisem to edukacja żywieniowa jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie przygody ze zdrowym żywieniem. Dzięki niej dowiesz się jak powinieneś się żywić i dlaczego, a to pozwoli Ci na świadome i samodzielne przygotowanie potraw.

Poznaj zalety współpracy z dietetykiem internetowym

Jakie jeszcze korzyści niesie skorzystanie z porad dietetyka internetowego? Wbrew pozorom całkiem liczne. Ta forma sprawdza się w wielu przypadkach, w których osoba korzystająca z moich porad nie trafiłaby nigdy do klasycznego gabinetu. To również wbrew pozorom bardzo często bliższy kontakt niż przy klasycznej formie konsultacji.

Pokonaj bariery, aby zadbać o siebie

Współczesne możliwości technologiczne pomagają w przełamywaniu wielu barier. Po pomoc dietetyka często chcą sięgać osoby mające problem z wagą, jednak nie decydują się z powodu bariery na przykład wstydu. Przestaje być ona problemem, gdy wybierzesz kontakt internetowy, który zawsze zapewnia pewną anonimowość, możliwość pokazania tylko takiej ilości informacji, jaką uznasz za konieczne.

Wysoka dostępność

Dietetyk online to także dostępność usług w nietypowych godzinach. Zakładając, że wiadomość e-mail możesz napisać i wysłać w dowolnym momencie, a ja udzielę odpowiedzi tak szybko, jak to będzie możliwe, dostępność porad dietetycznych jest naprawdę wysoka. Nie zapominaj, że klasyczna forma konsultacji również nie pozwala na przekazanie gotowej diety od razu, na pierwszym spotkaniu – chyba, że jest ona nie indywidualna, tylko ogólna, bez szczegółowych wskazań.

Darmowe kompendium wiedzy dietetycznej

Wybór dobrego dietetyka internetowego pozwala Ci również na zdobycie szeregu dodatkowych, przydatnych informacji. Prowadzę bogatą stronę internetową z ciekawymi artykułami, poradnikami czy przepisami, dzięki którym całkiem za darmo możesz dowiedzieć się wielu rzeczy ze sprawdzonych źródeł. To w połączeniu z indywidualnymi konsultacjami czy dietą dla par pozwoli Ci na uzyskanie zamierzonych efektów.

Zdecyduj się na zmiany w życiu w mądry sposób. Wprowadzenie zdrowej diety powinno być decyzją bazującą na szeregu właściwych zasad, aby zaspokoić wszystkie zapotrzebowania organizmu. Skorzystaj z mojej oferty na porady dietetyczne, jadłospis czy edukację żywieniową. Popraw swoją jakość życia i po prostu Ugryź Zdrowie!

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy