Porady dietetyczne online

Porady dietetyczne online
0
(0)

Porady dietetyczne online są nowoczesną formą udzielania konsultacji dietetycznych. Choć internetowe konsultacje dietetyczne są obecne na rynku już od dłuższego czasu, to w ostatnich latach zyskały na popularności. Jak może wyglądać konsultacja online? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Kiedy nowoczesne podejście do diety sprawdza się najlepiej, a w jakich sytuacjach odpowiedniejsze będą porady w tradycyjnej formie? Dowiesz się tego po przeczytaniu poniższego artykułu.

Spis treści:
Jak to wygląda?
Zalety rozwiązania
Nowoczesne podejście do konsultacji dietetycznych

Jak wyglądają porady dietetyczne online?

Niezależnie od tego, czy korzystanie z Internetu jest nieodłączną częścią Twojego życia, czy wolisz na co dzień ograniczać nowe technologie, porady dietetyczne online będą dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem. Wykorzystując różnego typu środki komunikacji elektronicznej, a także wybrane narzędzia, mogę pomóc Ci w ułożeniu optymalnej diety, wprowadzić elementy edukacji żywieniowej oraz stworzyć analizę dzienniczka żywieniowego. Wykorzystaj komputer, telefon lub tablet w nowy sposób, aby zadbać o swoje zdrowie i dobry jadłospis.

Porady to nie tylko układanie jadłospisu

Co może obejmować porada dietetyczna w formie spotkania z pacjentami przez Internet? Gdyby ograniczała się ona jedynie do przesłania rozpiski diety i jadłospisu, ktoś mógłby stwierdzić, że to nic nowego. W końcu w sieci można znaleźć wiele opisów gotowych diet, zatem wybór takiej, która Ci odpowiada, z pozoru wydaje się prosty. Jednak profesjonalna porada dietetyczna obejmuje całokształt działań. To szczegółowy wywiad, analiza podstawowych wyników badań, wskazujących na stan pacjenta oraz ocenę jego nawyków i stylu życia. Dopiero po poznaniu istotnych dla diety aspektów mogę przygotować dobrze dobraną dietę. Jednak w mojej ofercie online znajdziesz także elementy edukacji żywieniowej, opcje diety indywidualnej i dla pardietoterapii, czyli wspomagania leczenia konkretnych schorzeń właściwym żywieniem czy też pracę z dzienniczkiem żywieniowym. W mojej ofercie znajdują się także diety na Thermomix – jeśli posiadasz taki sprzęt w swoim domu, możesz go wykorzystać podczas diety!

Zdrowa żywność

Dogodna forma porad dopasowana do Ciebie

W przypadku współpracy online udzielanie porad dietetycznych staje się bardzo elastyczne. Nie ma już konieczności przyjazdu do gabinetu we wskazanym miejscu i czasie. Tak naprawdę odbycie konsultacji ograniczone jest jedynie koniecznością posiadania dostępu do Internetu i umówienia się na kontakt w wybrany sposób, w dogodnym czasie. Wszystkie instrukcje, w jaki sposób przygotować się do spotkania otrzymasz w odpowiednim czasie, aby nic nie zakłóciło naszej współpracy w dążeniu do Twojego zdrowego odżywiania.

Zalety porad dietetycznych online w codziennym życiu

Jakie są zalety korzystania z porad dietetycznych online? Czy taka forma współpracy może pomóc skończyć z tworzeniem usprawiedliwień w postaci braku czasu lub możliwości dotarcia na spotkanie? Błyskawiczna komunikacja, z użyciem rozwiązań internetowych daje bardzo szerokie możliwości dobremu dietetykowi. Używanie sprzętu elektronicznego wspierającego zdrowy styl życia, dość mocno ugruntowało się już we współczesnym nastawieniu do codzienności. W dietetyce online nadal możliwe jest jednak zastosowanie spersonalizowanego podejścia, z zachowaniem pełnego profesjonalizmu.

Koniec z wymówkami

Kontakt online z dietetykiem może pomóc Ci w odpowiedniej motywacji do spotkań. Brak tu bariery bezpośredniego kontaktu, która dla wielu osób z kompleksami bywa nie do przejścia, w szczególności w przypadku pierwszego spotkania. Nie masz też okazji do usprawiedliwienia nieobecności na konsultacji brakiem możliwości dotarcia do celu czy odpowiedniej ilości czasu. Dostęp do sieci jest niemal wszędzie, a dzięki smartfonom i transmisji danych możesz nawiązać połączenie nawet bez komputera i stacjonarnej sieci Wi-Fi. Wizyta online u dietetyka jest możliwa nawet wtedy, gdy jedziesz na wakacje lub pracujesz zdalnie. Wystarczy zagospodarować odpowiedni czas na konsultację, a na wszelki wypadek ustawić przypomnienie w telefonie.

Szybki kontakt, dzięki dostępowi do sieci

Taka forma porad dietetycznych daje jeszcze jedną korzyść, a mianowicie możliwość szybkiego kontaktu z dietetykiem, w razie wątpliwości. Indywidualne i w pełni profesjonalne podejście wykwalifikowanych dietetyków zapewnia pełną opiekę w trakcie diety. Form komunikacji jest wiele, dzięki mojej ofercie możemy wspólnie ustalić sposób działania i możliwości porozumiewania się w wybranych sytuacjach. Jestem otwarta na propozycje współpracy w niemal każdej sytuacji. Kompleksowe podejście do diety w różnych sytuacjach, nie tylko walki z nadwagą oraz otyłością, ale także likwidacji niezdrowych nawyków żywieniowych, terapii dietą w chorobie czy nauki o zdrowym odżywianiu, może pozwoli Ci wprowadzić dobre zmiany na całe życie.

Miarka wokół jabłka

Nowoczesne podejście do diety dzięki poradom dietetycznym online

Czy porady dietetyczne online są jedynie dla zabieganych osób spędzających mnóstwo czasu w sieci? Zdecydowanie nie! To metoda wsparcia dietetycznego, z której może skorzystać tak naprawdę każdy. W swojej pracy nie wymagam instalacji i korzystania z zaawansowanego oprogramowania czy specjalnych funkcji posiadanych przez Ciebie urządzeń. Wskazuję możliwości ułatwiające działanie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś Twój nowy jadłospis albo wskazówki dietetyczne wydrukował, a zapiski dzienniczka żywieniowego prowadził ręcznie w zeszycie. Jedna z form moich porad, dieta na Thermomix również nie wymaga zaawansowanej znajomości rozwiązań tego urządzenia.

Kiedy internetowe porady dietetyczne są najlepszym rozwiązaniem?

Regularne konsultacje dietetyczne zalecane są w wielu sytuacjach, również przez lekarzy specjalistów różnych gałęzi medycyny. Niemal w każdym z tych przypadków spotkanie online będzie dobrym wyborem. Sprawdza się szczególnie w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu nie możesz swobodnie opuszczać domu, na przykład z powodu kontuzji, choroby lub opieki nad dzieckiem albo starszą osobą. Internetowa forma personalnych porad dietetycznych to także idealne rozwiązanie dla osób ceniących swój czas albo mających jego bardzo ograniczone zasoby. To rozwiązanie dla osób w każdym wieku, wymagających nawet bardzo specjalistycznego podejścia do odżywiania.

Czy stacjonarna dietetyka ma jeszcze rację bytu?

Choć porady dietetyczne udzielane przez Internet dają szereg niezaprzeczalnych korzyści, dietetyka kliniczna oraz inne jej formy w bezpośrednim ujęciu oraz kontakcie z klientem nadal są ważne. Mimo iż, teoretycznie, dzięki nowoczesnym telemedycznym rozwiązaniom, dostępowi do informacji oraz możliwości komunikacji online ciężko o taki aspekt porad dietetycznych, którego nie dałoby się zrealizować w wersji internetowej, to jednak dla wielu osób to właśnie forma bezpośredniego kontaktu z dietetykiem wydaje się jedyną słuszną opcją. Warto jednak otworzyć się na nowe możliwości, lepszą dostępność i komfort. Sprawdź moją ofertę dietetyki online i umów się na pierwszą konsultację, a przekonasz się, że to rozwiązanie ma sens.

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy