Poradnia dietetyczna online – w odpowiedzi na Twoje potrzeby

0
(0)

Poradnia dietetyczna online jest rozwiązaniem odpowiadającym na współczesne potrzeby i możliwości pacjentów. Aktywne tempo życia, mobilność czy optymalizacja wykonywanych obowiązków sprzyjają myśleniu o oszczędności czasu. W odpowiedzi zamiast czekać w kolejce do gabinetu i pilnować terminu wizyty, można swobodnie skontaktować się ze mną online. Dlaczego warto to zrobić?

Spis treści
Oferta i korzyści
Zaufana dietetyczka
Formy kontaktu
Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą?
Stacjonarnie vs online

Poznaj ofertę mojej poradni dietetycznej online oraz korzyści płynące ze specjalistycznej konsultacji

Oferta mojej poradni dietetycznej online jest przygotowana kompleksowo z myślą o różnych aspektach zdrowego stylu życia. Obejmuje szczegółowe układanie jadłospisu (np. na 7 lub 14 dni) z uwzględnieniem wieku, wagi, codziennych aktywności, alergii lub chorób. Składa się również z pełnej edukacji żywieniowej oraz analizy nawyków żywieniowych. Może być dopasowywana indywidualnie lub dla par, które chcą wspólnie o sienie zadbać, motywując się wzajemnie i udzielając sobie wsparcia. Poza tym oferuję przykładowe przepisy oraz współpracę przy prowadzeniu i analizie dziennika żywieniowego. Bardziej szczegółowe informacje możesz uzyskać, kontaktując się ze mną w najbardziej komfortowej dla Ciebie formie – formularz na stronie, Facebook, Instagram, e-mail czy telefonicznie.

Poznajmy się!

Nazywam się Joanna Łukasiewicz. Specjalistyczne wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Jednak to jedynie podstawa mojej działalności, której siłą napędową jest pasja. Dietetyka stanowi bowiem dla mnie styl życia i właśnie tym chcę się z Tobą podzielić. Priorytetem w mojej pracy jest pomaganie osobom, które chcą coś zmienić – niekorzystne dla zdrowia nawyki zastąpić tymi dobrymi, jasno wyznaczać cele żywieniowe i z pomocą fachowca dążyć do ich zrealizowania. Każdy człowiek, który poważnie podchodzi do poprawy stanu zdrowia czy sposobu żywienia, jest naturalnie narażony na chwile słabości. To właśnie dlatego wsparcie dietetyka jest tak cenne – nie tylko ze względu na konieczność przyswojenia ogólnej wiedzy o zasadach zdrowego odżywiania, ale także po to, abyś czuł stałą motywację i kontrolę w procesie zmiany.

Kontakt

Na mojej stronie internetowej znajdziesz prosty formularz kontaktowy, który służy do nawiązania pierwszego kontaktu. Pytania, wątpliwości, prośby o konsultacje i porady żywieniowe warto zgłosić właśnie w formie online. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu i niezależnie od pory dnia czy nocy. Dzięki temu brak czasu przestaje być wymówką, a rozpoczęcie współpracy staje się bardzo proste i szybkie.

Zdrowe smoothie z warzyw

Co warto wiedzieć przed kontaktem ze specjalistą z poradni dietetycznej online?

Bez względu na to, co stanowi Twoją motywację, zawsze jest dobry moment na to, aby kontakt z poradnią dietetyczną online znalazł się na liście Twoich celów. Do dietetyka zgłaszają się osoby, które chcą poprawić swój sposób odżywiania i jadłospis, aby wyeliminować dyskomfort i bóle ze strony m.in. układu pokarmowego, stracić zbędne kilogramy – szczególnie przed sezonem letnim, poprawić przemianę materii lub odżywiać się zgodnie z obostrzeniami wiążącymi się z konkretnymi schorzeniami. Wszelkie inne przyczyny kontaktowania się ze specjalistą są równie wartościowe, pomagają odkryć źródło problemu i znaleźć skuteczne rozwiązania.

Pierwsza wizyta u dietetyka

Twój pierwszy kontakt z dietetykiem to przede wszystkim rozmowa, której celem jest poznanie Twojej sytuacji i potrzeb. Aby jak najlepiej zadbać o Twoje potrzeby, muszę Cię dobrze poznać. Właśnie dlatego zapytam Cię o następujące kwestie:

  • powód kontaktu,
  • stan zdrowia,
  • dolegliwości i częstotliwość ich występowania,
  • aktualny sposób odżywiania,
  • aktywność fizyczną,
  • poziom stresu,
  • warunki pracy i zamieszkania,
  • gust kulinarny.

Konieczność zebrania wszystkich tych informacji wynika jedynie z troski o Ciebie. Przeprowadzenie takiego wywiadu pozwali mi dobrze Cię poznać i dostosować zalecenia dietetyczne do Twoich potrzeb. Schorzenia, które doskwierają ci ze strony układu pokarmowego, mogą mieć swoje źródło nie w alergiach pokarmowych czy innych dolegliwości natury fizycznej, lecz w psychice. Mogą się wiązać z codziennym stresem lub wpływem środowiska zewnętrznego, a nawet z tym, jak się na co dzień ubierasz. Ostatni przypadek dotyczy przede wszystkim kobiet, które przez większość chodzą w obcisłych spódnicach lub spodniach z wysokim stanem. W ten sposób dodatkowo obciążają żołądek, co może się przyczyniać do występowania znanego powszechnie refluksu.

Aktualne badania

Podczas jednego z pierwszych spotkań ważne dla mnie będzie także zapoznanie się z Twoim aktualnym stanem zdrowia. Właśnie dlatego konieczne będzie dostarczenie aktualnych wyników badań. To podstawowe testy, które jasno określają stan zdrowia, wykazując różnego typu nieprawidłowości wynikające między innymi z niezbilansowanej diety. Do podstawowych badań zalicza się: morfologię, oznaczenie poziomu glukozy, cholesterolu (najlepiej wykonać profil lipidowy), insuliny, trójglicerydów, witamin oraz hormonów. Badania dotyczące oznaczenia glukozy i insuliny pozwolą na wstępne zweryfikowanie nieprawidłowości z gospodarką węglowodanową (oczywiście konieczna jest konsultacja lekarska!), jak na przykład cukrzyca czy insulinooporność. Ze skutkami tych schorzeń możemy sobie wspólnie poradzić dietą.

Poradnia dietetyczna online a bezpośredni kontakt

Korzystanie z poradni dietetycznej w formie online nie obniża jakości usług. Jest ona tak samo wysoka, a czasami nawet lepsza. Wynika to między innymi z braku kolejek, które często powodują, że dietetyk przyjmujący stacjonarnie nie może poświęcić Ci tyle czasu, ile rzeczywiście powinien. To z kolei przekłada się na możliwość rozpatrywania przypadku każdego pacjenta indywidualnie, z uwzględnieniem szerokiego spektrum aspektów powiązanych ze zdrowym odżywianiem. Jeśli skontaktujesz się ze mną, wyrażając chęć zmiany swoich nawyków żywieniowych, otrzymasz formularz, który będziesz mógł spokojnie i dokładnie wypełnić w dogodnym momencie, dzięki czemu o niczym nie zapomnisz. Pytania zawarte w formularzu mają na celu określenie Twojego aktualnego stanu zdrowia, w tym dotyczące przyjmowanych leków, przebytych operacji, a także lubianych i nielubianych potraw, trybu życia i wielu innych wspominanych wcześniej kwestii. Im bardziej szczegółowych informacji udzielasz, tym bardziej efektywna będzie nasza współpraca. Uzupełnieniem do formularza będzie oczywiście rozmowa. Mając tak solidne podstawy, z powodzeniem stworzymy jadłospis dopasowany do Twoich potrzeb i określimy cele na najbliższą przyszłość, dzięki czemu będziesz dokładnie wiedzieć, jakich efektów możesz się spodziewać.

Zapraszamy do zmiany życia!

Mając możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy dietetycznej przez Internet, oszczędzasz czas i możesz liczyć na rzetelną pomoc bez wychodzenia z domu. Doświadczenie poradni działających właśnie w taki sposób pokazuje, że konsultacje i współpraca przez Internet ułatwiają niektórym pacjentom swobodne odkrycie swojego problemu, nazwanie potrzeb i zaufanie specjaliście. To bardzo ważne przy próbie poprawy sposobu żywienia, zapobieganiu chorobom czy efektownym odchudzaniu.

Sposób odżywiania to kwestia zdrowia, wyglądu, psychiki i nastroju. Naprawdę wiele aspektów życia jest zależnych od tego, co i w jakich ilościach jesz. Właśnie z tego powodu warto się przyjrzeć swojemu codziennemu jadłospisowi i skorygować go we współpracy z doświadczonym dietetykiem. Dzięki wprowadzonym zmianom możesz zyskać lepszą kondycję skóry, więcej energii i chęci do działania, szczery uśmiech w ciągu dnia, zgrabną sylwetkę czy komfort ze strony żołądka, wątroby, jelit. Nie zapominaj też o samej przyjemności jedzenia – to cenniejsze niż mogłoby się wydawać!

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy