Gdzie szukać dobrego dietetyka? Spróbuj online!

0
(0)

Korzystanie z usług dietetyka online to w dzisiejszych czasach właściwie standard, ale jak znaleźć tego dobrego, które faktycznie pomoże nam w zredukowaniu naszej wagi? Jeżeli zależy nam na naprawdę prawidłowym zbilansowaniu naszego codziennego jadłospisu, stała pomoc specjalisty jawi się jako coś nieodzownego. Co jednak dokładnie możesz zyskać dzięki internetowemu wsparciu dietetyka? Postaram się to Wam przybliżyć.

Spis treści:
Gdzie szukać?
Jak powinna wyglądać oferta?
Jak rozpocząć współpracę?
Podsumowanie

Jakiego dietetyka wybrać: stacjonarnego czy online? Ważne, by był dobrym specjalistą!

Standardowo uważa się, że usługi świadczone przez dobrych dietetyków mają charakter stacjonarny, jednak dziś dzięki internetowi możemy skorzystać z usług dietetyka online. Skoro możesz na przykład uczyć się języka obcego, korzystając z korepetycji online, to dlaczego ta sama mobilna forma współpracy miałaby być niemożliwa w odniesieniu do usług specjalisty dietetyka? Jakie są różnice merytoryczne pomiędzy wizytą w gabinecie dietetyka a korzystaniem z usług dietetyka w sposób online? Odpowiedź brzmi: właściwie żadne. Kwestią kluczową jest to, aby wybrany przez Ciebie dietetyk był odpowiednio wykształconym specjalistą posiadającym odpowiednie kompetencje. Jeżeli tak jest, kwestia formy kontaktu (rozmowa bezpośrednia czy kontakt online) nie ma większego znaczenia. Co więcej, można nawet powiedzieć, że usługi dietetyka online stwarzają klientowi więcej możliwości. Przede wszystkim, w takiej sytuacji nie jesteśmy ograniczeni czasem: dobry dietetyk online nie będzie Cię „poganiał” tylko dlatego, że w kolejce czekają kolejni klienci. W każdej sytuacji specjalista od żywienia udzielający porad online udzieli Tobie dokładnie tyle czasu, ile będzie potrzebne. To jednak jeszcze nie wszystko. Pamiętajmy o tym, że nawet naprawdę dobry dietetyk działający w sposób tradycyjny, tj. stacjonarny pracuje jedynie w określonych godzinach i w określone dni tygodnia. Potrzebujesz porady dietetycznej np. w weekend lub też w piątkowy wieczór? W takiej sytuacji wizyta w gabinecie dietetyka niestety może okazać się czymś poza Twoim zasięgiem. Kolejna kwestia a zarazem kolejna zmora klientów to rzecz jasna rezerwacje. Dobry dietetyk zawsze jest oblegany przez klientów. W praktyce oznacza to, że na wizytę nierzadko trzeba czekać nawet tydzień a czasami nawet dłużej.

Co natomiast jest w stanie zaoferować Tobie dietetyk online? Przede wszystkim, oszczędność Twojego czasu oraz wysiłku. Wszystkie zadania są realizowane całkowicie online, przez co nie musisz jeździć po mieście, umawiać się na wizyty, czekać w kolejce itd. Następna rzecz to możliwość uzyskania porady również w godzinach wieczornych lub w weekendy. Potrzebujesz pilnej konsultacji, chociaż jest sobota wieczór? Dla dietetyka działającego online nie będzie to stanowić żadnego problemu: wystarczy, że wyślesz e-mail lub zadzwonisz.

śniadanie od dobrego dietetyka

Co powinna zawierać oferta dobrego dietetyka działającego online?

Jakiego zakresu usług można oczekiwać po ofercie dobrego dietetyka online? Osobiście oferuję kompleksowe poradnictwo w zakresie układania jadłospisu, konsultacji oraz szczegółowych porad dotyczących konkretnych kwestii związanych z tematyką zdrowego żywienia.
Zakres moich usług to przede wszystkim:

 1. Specjalistyczna edukacja żywieniowa – oferuję omówienie danej jednostki chorobowej lub określonych problemów z prawidłową czynnością organizmu łącznie ze wskazaniem podstawowych oraz konkretnych zaleceń, według których w danym przypadku należy skonstruować indywidualny jadłospis. Poradnictwo zawiera również ocenę często popełnianych błędów w zakresie komponowania diety, a także wskazanie konkretnych przepisów dostosowanych do indywidualnego profilu klienta.
 2. Kompleksowa współpraca dietetyczna – otrzymujesz ode mnie specjalistyczne porady dotyczącego Twojego sposobu żywienia. Najpierw postaram się przekazać w sposób, jak najbardziej zrozumiały błędy obecne w Twojej diecie oraz w sposób wyczerpujący omówimy wspólnie każdą z pojawiających się nieprawidłowości, tak abyś wiedział, jak ich unikać. Następnie opracuję Twój indywidualny i całkowicie spersonalizowany jadłospis 7- dniowy lub 14-dniowy. Nie musisz się martwić, że dostaniesz wyłącznie wykaz produktów! Oferuję dietę z konkretnymi potrawami i dokładnymi przepisami, które ułatwią Ci zmianę nawyków żywieniowych. Istnieje możliwość dokupienia kolejnych jadłospisów w każdym momencie naszej współpracy.
 3. Jadłospis dla par – Chcesz zadbać o zdrowe żywienie razem z Twoją drugą połówką. Oferta dieta dla dwojga jest adresowana właśnie do Ciebie. Oferuję sporządzenie dwóch jadłospisów sprofilowanych pod potrzeby Twojego partnera oraz Twoje – dla ułatwienia większość potraw jest taka sama, dzięki czemu spędzisz w kuchni połowę mniej czasu.
 4. Dieta w przebiegu różnych chorób oraz schorzeń – cierpisz na dana jednostkę chorobową potwierdzoną przez lekarza i badania? Nie jest to problemem. Sporządzę dietę, która będzie dla Ciebie jak najlepsza i wpłynie korzystnie na Twój stan zdrowia. Pamiętaj jednak, że jestem dietetykiem, więc każde podejrzenie choroby należy konsultować tylko i wyłącznie z lekarzem. Ja z chęcią pomogę Ci w kwestii żywieniowej.
 5. Oczywiście, wszystkie wymienione powyżej usługi możesz w sposób dowolny łączyć. Jeśli interesuje Cię na przykład zarówno poradnictwo w określonej sprawie, jak też sporządzenie całościowego jadłospisu na 14 dni: żaden problem. Dostosuję się do Twoich oczekiwań.

Jak rozpocząć współpracę?

Jak powinien wyglądać początek internetowej współpracy z dietetykiem? Moja oferta polega na kompleksowym doradztwie dietetycznym. Do każdej zainteresowanej osoby wysyłam e-maila zwrotnego z niezbędnymi dokumentami, które należy w dokładny sposób wypełnić. Dzięki temu będę miała możliwość poznać bliżej Twój styl życia, stan zdrowia oraz sposób żywienia. W razie ewentualnych wątpliwości zawsze zadaję dodatkowe pytania, które są dla mnie istotne. Dysponuję wiedzą żywieniową oraz doświadczeniem z zakresu metod zdrowego żywienia. Jednak sama wiedza merytoryczna, jaką dysponuje dietetyk online, to jeszcze nie wszystko. Aby móc sporządzić jadłospis nakierowany precyzyjnie na Twoje indywidualne potrzeby i predyspozycje, będę potrzebować od Ciebie określonych informacji.

Co będzie nam potrzebne przy pierwszej konsultacji? Przede wszystkim będą to:

 1. Informacje na temat stanu Twojego zdrowia (choroby, alergie, nietolerancje na niektóre składniki, przebyte lub planowane operacje, zażywane leki).
 2. Informacje na temat wszelkich dolegliwości lub problemów, z jakimi się zmagasz.
 3. Aktualne wyniki Twoich badań medycznych.
 4. Informacje na temat diet/metod odchudzania, z jakich korzystałeś oraz informacje na temat osiągniętych rezultatów.
 5. Twój dzienniczek żywieniowy, czyli po prostu zapis Twojego aktualnego jadłospisu.
 6. Informacje na temat Twoich preferencji kulinarnych(na przykład lubianych przez Ciebie potraw lub też produktów, których wolałbyś nie umieszczać w swojej diecie).
 7. Informacje na temat trybu Twojego życia oraz Twojej aktywności fizycznej.

Czy powyższe informacje są konieczne, aby uzyskać naszą poradę? TAK. Pamiętaj, że im więcej informacji na temat Twojego zdrowia otrzymamy, tym większe będą szanse na skomponowanie diety, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Co więcej, dzięki informacjom wymienionym w powyższych 7 punktach, będziemy również w stanie poddać dokładnej analizie Twój sposób żywienia, co pozwoli na wskazanie błędów.

Podsumowanie

Znasz już moją ofertę oraz wiesz, w jakich sprawach jestem w stanie Tobie pomóc. Jeśli więc interesuje Cię profesjonalne poradnictwo w zakresie zdrowego żywienia lub też porady w konkretnych sprawach, następny krok należy do Ciebie. Wystarczy, że odwiedzisz moją witrynę internetową oraz wyślesz mi wiadomość opisującą Twój przypadek. Skontaktuję się z Tobą i podejmiemy współpracę dietetyczną na odpowiednich dla Ciebie warunkach.

Zapraszam również do czytania mojego bloga poświęconego dietetyce oraz zdrowemu żywieniu – oraz odwiedzenia mnie na profilach społecznościowych.

Zasobnik, Śniadanie, Muesli, Owoców, Owoce, Miski, Bio

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy