Jadłospis od dietetyka – czy warto?

Jadłospis od dietetyka
0
(0)

Jadłospis od dietetyka zdaje się być najczęściej wybieraną opcją przez osoby chcące zrzucić nadmierne kilogramy lub szukające sposobu na zmianę swojego odżywiania. Ale czy jadłospis stworzony przez osobę wykwalifikowaną różni się od tej ułożonej przez osoby po weekendowym kursie lub samodzielnie? Chciałabym Wam wyjaśnić na czym polega różnica i na co zwracać uwagę jeśli decydujecie się na rozpoczęcie walki o lepszą sylwetkę!

Spis treści

Jaką dietę wybrać?

Gdzie szukać odpowiedniej osoby

Dieta stworzona przez  specjalistę kontra dieta szablonowa

Zwróć uwagę na detale

Dietetyczny plan, czyli droga do zdrowia

Jaką dietę wybrać? Jadłospis od dietetyka to doskonały wybór!

Większości z nas dieta kojarzy się z jadłospisem od dietetyka , czyli niczym innym jak swojego rodzaju menu. Podobnie jak w restauracji znajdziemy w nim potrawy oraz sposób ich przygotowania. Jest jedna różnica – dania musimy przygotować sobie sami i są bardziej odchudzone niż pyszne makarony na śmietanie w naszej ulubionej knajpce 😉 Nie brzmi przekonująco, ale mam dla Was dobrą wiadomość. Coraz więcej dobrych dietetyków stara się, aby ich jadłospisy były pyszne i zdrowe.

Wybór diety to zawsze ciężka decyzja szczególnie, gdy jest to nasze pierwsze zetknięcie się z odchudzaniem.  Najważniejsze jest zapoznanie się z ofertą wybranego dietetyka  i rozważenie wszystkich możliwych opcji – może być to tradycyjna forma z planem dietetycznym, edukacja żywieniowa czy współpraca na dzienniczku. Każda z nich jest na swój sposób dobra, ale Ty musisz znaleźć tą, która będzie dla Ciebie najlepsza i w pełni będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom.

Dla kogo jadłospis?

Jeśli jesteś osobą, która lubi mieć wszystko ułożone i zaplanowane, to jadłospis od dietetyka będzie najlepszym wyborem. Dlaczego?

Powodów jest dość dużo, ale najważniejsze jest otrzymanie tygodniowego planu dietetycznego, który sprawia, że pytanie „co dziś na obiad” po prostu  znika. Jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Przyznaj, ile razy planując przejście na dietę zastanawiałeś się z rana co zjeść na śniadanie, drugie śniadanie, obiad czy kolację, aby było fit. Wszyscy wiemy, że takie podejście szybko kończy się klęską lub monotonią w  kuchni. Potrzeba jednak trochę czasu, aby znaleźć ciekawe przepisy dietetyczne i wprowadzić je do swojej diety. Nie mówiąc już o ich przygotowaniu.

W takim dietetycznym menu otrzymujesz gotowe przepisy, więc problem z ich szukaniem masz z głowy. Wszystko zapisane na kartce razem z ilością składników dopasowanych do Twoich potrzeb kolejny problem z głowy! Nie musisz liczyć ile makaronu możesz zjeść, aby zmieściło się w Twojej kaloryczności.

Jedną z największych zalet jest lista zakupów. Jest to ogromne ułatwienie, szczególnie wtedy, gdy zakupy chcemy zrobić raz  w tygodniu i mieć je z głowy. Otrzymujesz ode mnie specjalną listę zakupów, która jest podzielona na poszczególne kategorie produktów żywnościowych. Dzięki temu nie musisz biegać między sklepowymi alejkami za każdym produktem osobno i zastanawiać się ile marchewki muszę kupić na cały tydzień. Zrobię to za Ciebie J

Ponadto jadłospis będzie też dobrym wyborem dla osób, które po prostu nie mają czasu na planowanie tygodniowego menu i spisywanie listy zakupów ! Tak naprawdę to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego!

Gdzie szukać odpowiedniej osoby

Jeśli już jesteś przekonany do współpracy z jadłospisem możesz rozpocząć poszukiwanie odpowiedniej osoby od której go otrzymasz. I tu pojawia się pewnego rodzaju problem, bo tych osób jest coraz więcej, a oferty są naprawdę kuszące, choć nie zawsze dobre. Warto jednak pamiętać, aby znaleźć dobrego dietetyka . Nie jest to takie łatwe, ale tak jak ze wszystkim tak i w tej kwestii – każdy musisz znaleźć specjalistę pod swoje preferencje.

Każdy z nas ma inny, wypracowany sposób współpracy, który jednym odpowiada, a dla innych jest niekoniecznie dobry. Odwiedź stronę z ofertą, aby zapoznać się, co takiego proponuje Ci konkretny dietetyk i dopytaj jeśli masz wątpliwości. Pamiętaj, że korzystając z usług dietetyka online możesz skontaktować się z nim w dowolny sposób. Napisz do mnie email, wyślij formularz kontaktowy  lub wiadomość w mediach społecznościowych – na pewno odpiszę najszybciej jak będę mogła!

Poza stroną ofertową warto zagłębić się w podstronę o mnie. W końcu jadłospis powinien być stworzony przez osobę, która zna się na tym co robi i nie wyrządzi więcej szkód niż pożytku. Jeśli ktoś skończył kurs weekendowy – zastanów się, czy jest to osoba, której chcesz powierzyć swoje zdrowie. Oczywiście nie mówię, że każdego po takim szkoleniu trzeba od razu skreślić, ale przyjrzyj się dokładniej.

Szpinakowe smoothie

Jadłospis od dietetyka kontra szablonowa dieta

Decydując się na współpracę z dobrym dietetykiem chcielibyśmy otrzymać smaczny, zindywidualizowany jadłospis,  który będzie dopasowana nie tylko do naszego zapotrzebowania ale także preferencji. Niekiedy zdarza się jednak, że po otrzymaniu wiadomości zwrotnej coś nam nie pasuje i gdzieś już podobną dietę widzieliśmy, np.  u naszej koleżanki czy kolegi z pracy. Brzmi znajomo? Całkiem możliwe! Obecnie bardzo modne stają się diety szablonowe, które można kupić za dosłownie kilkadziesiąt złotych. Oczywiście może być to dobry wybór, kiedy chcemy sprawdzić czy taki rodzaj współpracy jest dla nas dobry i czy damy radę trzymać się kurczowo jadłospisu. Ale na dłuższą metę nie polecam Ci takiego rozwiązania.

Korzystając z moich usług otrzymujesz zawsze w pełni spersonalizowany plan. Dzięki wywiadowi dietetycznemu, który wypełniasz mam wystarczające informacje, aby stworzyć dietę na przykład bez produktów, których nie tolerujesz. Nie ma się co oszukiwać, że będziemy jeść coś, co nam nie pasuje. I to jest właśnie jedna z kluczowych różnić między dietą zindywidualizowaną a dietą i jadłospisem gotowcem. Tam może znaleźć się wszystko, bo nikt nie zaznacza tego, co lubi a czego nie. Przy dłuższym stosowaniu może mieć to kluczowe znaczenie w osiągnięciu sukcesu.

Czym jeszcze różni się taki jadłospis? Zazwyczaj gotowce nie posiadają listy zakupów, a czasem zdarza się także, że nie ma przepisów. Nie raz spotkałam się z menu, które miało wypisane ilości składników, ale instrukcji, co mam z nimi zrobić już nie było. Trochę mnie to przeraziło, bo przecież nie wszyscy są urodzonymi kucharzami i dla takich osób otrzymanie takiej diety to murowana porażka!

Ponadto kluczowy jest kontakt w czasie diety. W przypadku dietetyków online możesz się z nimi skontaktować w dowolnym momencie. Masz opiekę profesjonalisty, który rozwiąże Twoje problemy i odpowie na nurtujące Cię pytania. W przypadku diet gotowych takiego kontaktu niestety nie ma. No chyba, że pytania i odpowiedzi ktoś zaprogramuje 😉

Zwróć uwagę na detale – diabeł tkwi w szczegółach

Często jedynym kryterium na które patrzymy podczas wyboru diety jest cena. I owszem jest to kluczowy element, aczkolwiek musimy wiedzieć, że większość „tanich” diet to niestety diety dla wszystkich. Kiedy wybór takiej diety szablonowej jest dobry? Wówczas, kiedy znajdziemy już dobrego dietetyka, ale chcemy sprawdzić, czy diety pisane przez niego nam odpowiadają. Wielu dietetyków posiada na swoich fanpage lub na stronach przykładowe jadłospisy, które można pobrać lub wykupić za kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu możesz przyjrzeć się, jak wygląda całe menu i czy taka forma Ci odpowiada. Na co warto zwrócić uwagę?  Odpowiem Wam na podstawie tego, co otrzymujecie ode mnie 😉

Przede wszystkim po otrzymaniu swojego planu dietetycznego zobacz czy wszystkie dni tygodnia mają rozpisane poszczególne posiłki, produkty użyte do ich przygotowania oraz sposób przygotowania. Tak jak już wspominałam miałam okazję natknąć się na dietę, która oprócz wypisanych produktów nie miała żadnych informacji, co z nimi zrobić. Powiem szczerze, że miałam nie mały problem w połączeniu tych składników, bo w końcu nie wiedziałam, co z czym ma iść w parze 😉 Dokładne przepisy ułatwiają przygotowanie posiłków, szczególnie na początku współpracy, na późniejszych etapach sam już doskonale wiesz, jak je stworzyć.

Jakie są zalety otrzymania indywidualnego jadłospisu od dietetyka?

Niewątpliwą zaletą otrzymania indywidualnego jadłospisu od dietetyka  jest informacja na temat kaloryczności posiłków oraz bilansu całego dnia, z wyszczególnieniem makroskładników. Dzięki temu , w razie konieczności masz możliwość zamiany jakiegoś posiłku z planu na inny, który będzie zgodny z kalorycznością. Ponadto masz świadomość, na jakiej kaloryczności obecnie jesteś i ile białka, węglowodanów i tłuszczu potrzebujesz na określonym etapie współpracy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nadal wiele osób otrzymuje dietę z 30-40% udziałem białka, co niekoniecznie jest odpowiednie. Bądź świadomy, co jesz 😉

Kolejnym elementem jest lista zakupów, o której już wspominałam. Niby niepotrzebna, a jednak ułatwia w znacznym stopniu współpracę. Nie musisz poświęcać czasu na spisywanie ilości papryki czy szczypiorku z całego tygodnia – masz gotową listę z którą swobodnie udajesz się na zakupy.  Ponadto jest ona podzielona na poszczególne kategorie produktów żywnościowych, co ułatwia ich poszukiwanie.

Czego jeszcze możecie spodziewać się w Waszym pakiecie stworzonym przeze mnie ? Planu indywidualnego, wskazówek dotyczących diety, listy z produktami z dobrym składem oraz bardzo ważnej listy zamienników i instrukcji, jak zamieniać produkty w diecie. Są to dodatkowe materiały, które są niezwykle pomocne. Dzięki nim stajesz się samodzielny, a z czasem możesz do nich wrócić i odświeżyć informacje. Ponadto są to wiadomości, które przydadzą Ci się do końca życia, np. podczas zakupów, kiedy będziesz musiał samodzielnie wybierać to, co dobre dla Ciebie i Twojego zdrowia.

Dietetyczny plan, czyli droga do zdrowia

Jadłospis od dietetyka to bardzo dobra droga ku lepszemu zdrowiu. Otrzymujesz w nim gotowe przepisy i z czasem uczysz się komponować swoje posiłki tak, aby były zgodne z zaleceniami i zasadami zdrowego żywienia. Dodatkowe materiały ułatwiają współpracę, a także są cenną pomocą, gdy ją zakończymy.

Ponadto dzięki stałemu kontaktowi z dietetykiem masz możliwość skonsultowania wszelkiego rodzaju pytań czy wątpliwości, które dotyczą Twojego indywidualnego planu dietetycznego. Nie musisz się umawiać na wizytę – załatw wszystko wygodnie i online!

Jeśli chcesz poprawić swoją sylwetkę, zdrowie lub po prostu dowiedzieć się, jak lepiej się odżywiać – napisz już dziś i zdecyduj się na jadłospis od profesjonalisty !

Podobała Ci się strona?

Wystaw nam ocenę!

Średnia 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie zagłosował. Bądź pierwszy!

Popularne wpisy